Головна

Архів новин

11/14/2009

Тиждень молитов за єдність християн за участю Папи Венедикта XVI


У Римі Тиждень молитов за єдність християн закінчився екуменічною відправою Вечірні в папській базиліці Святого Павла поза мурами, яку 25 січня 2009 р. очолив Вселенський Архиєрей Венедикт XVI. У богослуженні взяли участь делегації різних християнських Церков, яких привітав Президент Папської Ради сприяння єдності християн кардинал Вальтер Каспер.

У проповіді Папа Венедикт XVI говорив про навернення святого Павла, адже саму цю подію 25 січня спогадує літургія латинської Церкви. Святіший Отець зазначив, що ця історична подія є зразком для християн, які шукають єдності і звернув на увагу на два її виміри. Перший - ще зауважити і завдяки Христовому світлу визнати власні провини і бажати розпочати нове життя. Другий полягає у тому, щоб дозволити Христові здобути себе, дозволити, щоб Він вчинив із нас нове створіння. «У дійсності, навернення святого Павла не було переходом від неморального життя до морального, адже його моральність була високою, не було переходом від віри помилкової до правильної, бо його віра була радше неповною, але було згодою на те, щоб бути здобутим любов'ю Христа: відмова від власної досконалості, було покорою того, хто безумовно віддається на служіння Христові для ближніх. І лише у такій відмові від себе самих, у цій відповідності з Христом, можемо бути об'єднамі між собою, стаємо "одним" у Христі. Саме єднання з воскреслим Христом дарує нам єдність», - сказав Венедикт XVI.

Далі Папа, посилаючись на гасло цьогорічного Тижня молитов за єдність християн, до цитати з книги пророка Єзекиїла: «Щоб вони були одно в твоїй руці», зазначив, що ці слова стосуються не лише примирення поділених братів. Вони є також провіщенням нової єдності, яка повинна стати знаряддям поєднання і миру на історичні площині, стосовно всіх народів.

Венедикт XVI також пригадав, що саме того дня припадала 50-річниця від тоді, коли Папа Іван ХХІІІ вперше оголосив свій намір про скликання вселенського Собору. Він, а йдеться про Другий Ватиканський Собор, став також важливою подією і в сфері екуменізму. Плоди розпочатого тоді діалогу потрібно прийняти і прямувати даті, шукаючи нових шляхів в стосунках між Церквами і церковними спільнотами, - зазначив Святіший Отець.

Немає коментарів:

Дописати коментар